Astăzi în Duminica Tuturor Sfinților, 19 iunie 2022, Preasfințitul Părinte Episcop Macarie Drăgoi al Episcopiei Europei de Nord a săvârșit Dumnezeiasca Liturghie în biserica românească „Sfinții Martiri și Mărturisitori Năsăudeni” din Sölvesborg

with Niciun comentariu

Astăzi în Duminica Tuturor Sfinților, 19 iunie 2022, Preasfințitul Părinte Episcop Macarie Drăgoi al Episcopiei Europei de Nord a săvârșit Dumnezeiasca Liturghie în biserica românească „Sfinții Martiri și Mărturisitori Năsăudeni” din Sölvesborg, Regatul Suediei. După slujbă, ierarhul i-a cununat pe George-Andrei și Tudorelia iar ieri, 18 iunie 2022, i-a cununat, în țară, la Sâmbăta de Sus, pe tinerii Alexandru-Dan-Ioan și Alyssa-Nicole (americană convertită la Ortodoxie), mirele fiind fiul preotului Mihai-Marius Hornicar și al preotesei Laura-Florența din parohia Roskilde, Regatul Danemarcei.

Leave a Reply

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.