Astăzi, 6 iulie 2019, cu ajutorul Preamilostivului Dumnezeu, am ajuns la 11 ani de slujire misionară în Țările Nordului …

with Niciun comentariu

Astăzi, 6 iulie 2019, cu ajutorul Preamilostivului Dumnezeu, am ajuns la 11 ani de slujire misionară în Țările Nordului. Dacă acum un an, la plinirea decadei, mă aflam în Groenlanda, pentru a binevesti Evanghelia mântuirii la românii și nativii din acele îndepărtate și înghețate meleaguri, anul acesta sunt în mijlocul bolnavilor și a celor lipsiți de libertate din penitenciarele din Oslo, capitala Norvegiei. Mă rog Sfântului Efrem cel Nou să îi ocrotească și să-i lumineze și pe acești frați ai noștri, iar pe voi pe toți vă binecuvântez din adânc de inimă!

Al vostru părinte, frate și prieten episcop pelerin

+Macarie din Europa de Nord

Leave a Reply

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.