PS Macarie al Europei de Nord le va vorbi studenților din Timișoara

with Niciun comentariu

Membrii Asociației Studenților Creștini Ortodocși Români din Timișoara au bucuria de a vă invita la conferința cu tema „Bucurați-vă pururea! Îndemnuri pentru vremurile noastre”, avându-l ca invitat pe Preasfințitul Părinte Macarie Drăgoi, Episcopul Ortodox Român al Europei de Nord.

„Bucurați-vă pururea!” este una dintre îndemnurile cele mai minunate pe care le găsim în Sfâna Scriptură. Cine nu ar dori să fie pururea bucuros? De ce este nevoie de acest îndemn? Îndeosebi în vremurile noastre, când incidența bolilor cardiovasculare e înlocuită de patologia depresivă, când stresul este la ordinea de zi, iar nevoile primare se bazează pe lucruri materiale, avem dorința de a învăța cum să punem în practică acest îndemn.

Vă invităm miercuri, 27 noiembrie 2019, începând cu ora 18.00, în Aula Magna a Universiții de Vest din Timișoara de pe Bulevardul Vasile Pârvan – nr. 4, să descoperim, alături de Preasfințitul Părinte Macarie, cum putem pune în practică cea mai iubită poruncă a Noului Testament.

Intrarea este liberă!

Leave a Reply

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.