Programul liturgic al PS Episcop Macarie în Duminica a IV-a din Postul Mare, 29 martie 2020

with Niciun comentariu

În Duminica a IV-a din Postul Mare, 29 martie 2020, Preasfințitul Părinte Episcop Macarie va săvârși Dumnezeiasca Liturghie a Sfântului Ierarh Vasile cel Mare, începând cu ora 8:00, în biserica Misiunii Ortodoxe „Sfântul Cuvios Mucenic Sven” din Arboga, Suedia. Cu acest prilej, ierarhul va purta în procesiune Icoana relicvar a Sfântului Sfințit Mucenic Haralambie și Icoana Sfântului Cuvios Mucenic Sven de la Arboga, amândoi sfinții, fiind izbăvitori de boli și epidemii. Slujba care va începe la ora 8:00 (ora Suediei) se va transmite live pe pagina de facebook a Episcopiei Europei de Nord.

Leave a Reply

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.