Peregrinarea mea din aceste zile, în căutarea fraților și surorilor în Hristos, m-au adus pe malul lacurilor de dincolo de Cercul Polar din Norvegia…

with Niciun comentariu

Peregrinarea mea din aceste zile, în căutarea fraților și surorilor în Hristos, m-au adus pe malul lacurilor de dincolo de Cercul Polar din Norvegia. Iată, apele curate și limpezi reflectă cerul cu atâta acuratețe încât uneori nu poți face diferența între cerul de sus și cerul de jos. Așa avem nevoie, iubită soră și iubite frate, să ne curățim și limpezim inimile, astfel încât să oglindim cereasca Împărăție prin viețile și faptele noastre. Așa cum spunem în Rugăciunea Domnească, Tatăl nostru: „precum în cer, așa și pe pământ…”

Vă cuprind pe voi toți în îmbrățișarea rugăciunii și binecuvântării în Domnul, al vostru frate, prieten și episcop pelerin

+Macarie, 13 iunie 2021

Leave a Reply

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.