Preasfințitul Părinte Episcop Macarie Drăgoi al Episcopiei Europei de Nord a săvârșit astăzi, 25 iunie 2022, Dumnezeiasca Liturghie în biserica Misiunii „Sfânta Mare Muceniță Marina” de pe Insula Bornholm, Marea Baltică, Regatul Danemarcei (imagini & video)

with Niciun comentariu


În Regatul Danemarcei, împreună cu slujitorii altarului, preoți și diacon, navigăm pe valurile Mării Baltice spre limanul Insulei Bornholm, cu gândul la limanul cel ceresc, la Hristos Mântuitorul lumii, Cel care ne izbăvește de toată furtuna, de viforul ispitelor și de primejdiile întâlnite pe marea cea mare a acestei vieți.
Cu binecuvântări arhierești,
Episcopul pelerin Macarie al Episcopiei Europei de Nord

Leave a Reply

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.