Programul slujirii Preasfințitului Părinte Episcop Macarie de Sfintele Paști

with Niciun comentariuPS Macarie va sluji Slujba Învierii și Sfânta Liturghie de Paști, începând cu ora 00: 00 în biserica parohială din Copenhaga, Danemarca (adresa: Kollegievej 2, 2920 Charlottenlund Gentofte, Copenhaga, Danemarca).

A doua înviere va fi săvârșită, începând cu ora 15: 00, în biserica parohială din Copenhaga, Danemarca (adresa: Kollegievej 2, 2920 Charlottenlund Gentofte, Copenhaga, Danemarca).

Luni, a doua zi de Paști, 29 aprilie 2019, începând cu ora 10:00, PS Macarie va sluji Sfânta Liturghie de hram în parohia ortodoxă română „Sfântul Mare Mucenic Gheorghe” din Stockholm, Suedia (adresa: Vanadisvägen 35, Stockholm, Suedia).

Marți, a treia zi de Paști, 30 aprilie 2019, începând cu ora 10:00, PS Macarie va sluji Sfânta Liturghie și Taina Sfântului Botez pentru al treilea copilaș al preotului Dan Virgil și a preotesei Cătălina Păcurar, în parohia ortodoxă română din Uppsala, Suedia (adresa: Ulleråkervägen nr. 40 A, Uppsala, Suedia).

Leave a Reply

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.