Mesaj de condoleanțe cu ocazia mutării la cele veșnice a mamei Pr. Andrei Hoha (Borås, Suedia)

with Niciun comentariu

Cu adâncă tristețe dar și cu nădejdea Învierii, Episcopia Ortodoxă Română a Europei de Nord anunță mutarea la veșnicele locașuri, după o îndelungată suferință, a roabei lui Dumnezeu Livia-Noreta, mama Preacucernicului Părinte Andrei Hoha, preotul paroh al parohiei ortodoxe românești din orașul Borås, Regatul Suediei.  

Soție, mamă și bunică devotată, credincioasa Livia-Noreta Hoha (1965-2023) și-a purtat cu smerenie crucea bolii și nu a șovăit în credință, rămânând statornică lăuntric, în pofida suferinței apăsătoare ce a marcat ultimii săi ani de viață pământească.

În plină Săptămână a Pătimirilor Domnului, la ceas de vremelnică despărțire, ne rugăm împreună cu clerul, cinul monahal și credincioșii din cuprinsul eparhiei noastre ca Mântuitorul nostru Iisus Hristos Cel Înviat să odihnească cu drepţii sufletul roabei Sale în Împărăția Sa și să dăruiască mângâiere şi întărire sufletească mult îndureratei familii. 

Cu părinteşti condoleanţe şi arhierești binecuvântări,

† Părintele Episcop Macarie

Leave a Reply

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.