Cu binecuvântarea PS Părinte Episcop Iustin al Maramureșului și Sătmarului, duminică, 29 decembrie 2019, PS Părinte Episcop Macarie al Episcopiei Europei de Nord a săvârșit Dumnezeiasca Liturghie în biserica parohială din Libotin, jud. Maramureș …

with Niciun comentariu

Cu binecuvântarea PS Părinte Episcop Iustin al Maramureșului și Sătmarului, duminică, 29 decembrie 2019,  PS Părinte Episcop Macarie al Episcopiei Europei de Nord a săvârșit Dumnezeiasca Liturghie în biserica parohială din Libotin, jud. Maramureș, și a botezat patru prunci din comunitate: Andrei, Mihail, Damian și Matei. După slujbă a vizitat Mănăstirea Rohia unde a săvârșit Trisaghionul la mormântul Arhiepiscopului Justinian. Seara a săvârșit Vecernia în biserica „Înălțarea Domnului” din Târgu Lăpuș și a colindat cu preoții, copiii și credincioșii prezenți la slujbă. 

Leave a Reply

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.