Vizită arhierească la pensionarii români din Stockholm

with Niciun comentariu

Vizita pensionari - Stockholm

Preafințitul Episcop Macarie al Europei de Nord a participat joi, 29 decembrie 2011,  la sediul Asociației seniorilor români din Stockholm, la tradiționala întâlnire de Sfintele Sărbători a pensionarilor români din capitala Suediei. Cu acest prilej, Preasfințitul Episcop Macarie a rostit un cuvânt duhovnicesc și a oferit daruri celor prezenți.

Copiii români din comunitate, conduși de doamna profesoară Silvia Luca, au cântat la pian și au colindat iar tinerii din Centrul de tineret Sfântul Voievod Ștefan cel Mare al Episcopiei Ortodoxe Române a Europei de Nord au cântat, împreună cu gazdele, străbunele colinde românești.

Imagini de la acest eveniment puteți găsi aici.

Leave a Reply

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.