Mulțumesc Preamilostivului Dumnezeu că înainte de a reveni la Stockholm, am trăit bucuria reîntâlnirii la Cluj cu Părinții noștri duhovnicești, IPS Mitropolit Andrei și PS Episcop Vasile Someșanul. Blândul nostru Părinte Episcop Vasile a împlinit ieri 71 de ani de viață …

with Niciun comentariu

Mulțumesc Preamilostivului Dumnezeu că înainte de a reveni la Stockholm, am trăit bucuria reîntâlnirii la Cluj cu Părinții noștri duhovnicești, IPS Mitropolit Andrei și PS Episcop Vasile Someșanul. Blândul nostru Părinte Episcop Vasile a împlinit ieri 71 de ani de viață, iar mâine își sărbătorește ziua onomastică. Este un exemplu pentru noi toți cum își poartă, smerit și răbdător, crucea suferinței, adeverind, astfel, cuvintele Sfântului Apostol Pavel că puterea lui Hristos se desăvârșește în slăbiciune (2 Corinteni 12, 9).
Întru mulți ani, plini de Hristos, Preasfinția Voastră!!! 

+Episcopul Macarie al Episcopiei Europei de Nord

Leave a Reply

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.