Slujire arhierească în satul Târlișua

with Niciun comentariu

Astăzi, 30 iulie 2023, la poalele Munților Țibleș, în mijlocul poporului binecredincios din satul învecinat Târlișua, unde s-a născut Liviu Rebreanu, m-am bucurat pentru darul de a fi în comuniune euharistică cu frații și surorile acestei comunități, îmbrățișând, în așteptarea Postului Adormirii Maicii Domnului, icoana Preacuratei care-L hrănește pe Hrănitorul tuturor. La liturghia fratelui am cercetat bătrânii din Centrul „Sfântul Filaret cel Milostiv”, întru binecuvântarea și încurajarea acestora și a celor ce-i îngrijesc pe ei, în misiunea pentru mântuire.

Cu binecuvântări, al Vostru Frate, Prieten și Părinte Episcop Macarie

Leave a Reply

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.