PROIECTE CARITABILE ÎN EPISCOPIA EUROPEI DE NORD

with Niciun comentariu

Proiectele caritabile din Episcopia noastră Ortodoxă Română a Europei de Nord au avut mereu în centru familia și copiii. Acțiunile noastre permanente sunt: oferirea unor burse pentru copiii sărmani din zona Copșa Mică, susținerea financiară a familiilor cu numeroși copii din zona Moldovei sau pachețelele de sărbători ce ajung în Basarabia și în alte zone defavorizate din România. 

Cu implicarea directă a Părintelui nostru Episcop Macarie, preoții și credincioșii din țările scandinave de pe cuprinsul Episcopiei Europei de Nord au răspuns de fiecare dată cu multă dăruire acțiunilor caritabile și rugăm pe Bunul Dumnezeu să răsplătească însutit jertfa fiecăruia. 

De aceea, pentru o mai bună comunicare cu oamenii de bine care susțin proiectele noastre filantropice, am hotărât înființarea unui grup de Facebook în care să facem cunoscute mai pe larg demersurile umanitare pe care le-am inițiat de-a-lungul timpului. Având toate detaliile într-un singur loc, veți putea urmări în timp real stadiul proiectelor, primind informații la zi despre acestea.

Linkul noului grup, intitulat „Proiecte caritabile în Episcopia  Europei de Nord” este următorul: https://www.facebook.com/groups/950082412151208/?ref=share

Vă invităm cu drag să vă alăturați acestei comunității virtuale, acolo unde vom prezenta, printre altele,  recentul proiect umanitar al Episcopiei noastre: ajutorarea unor familii numeroase din județele Vâlcea și Gorj, care așteaptă cu nerăbdare pachetele cu haine și încălțăminte pe care le vom pregăti pentru ei ?

Leave a Reply

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.