Iubiți frați și surori întru Domnul, alăturați-vă nouă întru rugăciune pentru acești semeni ai noștri care au nevoie de ajutorul Celui de Sus: Natalia, o tânăra mamă gravidă a cărei sarcină prezintă complicații, și un tânăr soț si tată, Constantin, care va suferi o operație pe coloana, amândoi fiind internați în spitalul din Göteborg …

with Niciun comentariu

Iubiți frați și surori întru Domnul, alăturați-vă nouă întru rugăciune pentru acești semeni ai noștri care au nevoie de ajutorul Celui de Sus: Natalia, o tânăra mamă gravidă a cărei sarcină prezintă complicații, și un tânăr soț si tată, Constantin, care va suferi o operație pe coloana, amândoi fiind internați în spitalul din Göteborg. Sa ne plecăm cu osârdie genunchii inimilor noastre pentru ei și pentru toți cei aflați în neputința sufletului și a trupului, știind că Preamilostivul Dumnezeu grabnic ajută celor care arată dragoste față de aproapele.

Cu nădejde în Hristos, Doctorul sufletelor și trupurilor noastre, al vostru frate și părinte episcop împreună fierbinte rugător,

+Macarie al Episcopiei Europei de Nord

Leave a Reply

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.