PROGRAMUL SLUJIRILOR LITURGICE ALE PREASFINȚITULUI PĂRINTE EPISCOP MACARIE ÎN PERIOADA 19-20 MARTIE 2022

with Niciun comentariu

Sâmbătă, 19 martie 2022, începând cu ora 09:30, Preasfințitul Părinte Episcop Macarie va săvârși Sfânta Liturghie Arhierească și Slujba Parastasului în Parohia „Cinstirea Icoanei Maicii Domnului „Lumineazăîntunericul sufletelor noastre” și Sfinţii Voievozi Ştefan cel Mare, Neagoe Basarab şi Regele Martir Olav”.Adresa bisericii: Stavne Kapell,Osloveien 155D, 7019, Trondheim, Norvegia

Duminică, 20 martie 2022, începând cu ora 09:30, Preasfințitul Părinte Episcop Macarie va săvârși Sfânta Liturghie în Parohia „Învierea Domnului, Cinstirea Icoanei Maicii Domnului „Grabnic Ascultătoarea” şi Sfinţii Mucenici Ioan Valahul şi Halvard Norvegianul”.Adresa bisericii: Voksen kapell, Jarbakken 7, 0767 Oslo, Norvegia

Leave a Reply

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.