Cinstirea Icoanei Maicii Domnului „Salvatoarea de înec” și la prăznuirea Sfântului Sfințit Mucenic Haralambie în Kalmar

with Niciun comentariu

Preasfințitul Părinte Episcop Macarie Drăgoi al Episcopiei Europei de Nord, înconjurat de un sobor de preoți și diaconi, a săvârșit astăzi, sâmbătă, 10 februarie 2024, la cinstirea Icoanei Maicii Domnului „Salvatoarea de înec” și la prăznuirea Sfântului Sfințit Mucenic Haralambie, Dumnezeiasca Liturghie de hram și Slujba Parastasului în Biserica românească parohială din Kalmar, Regatul Suediei. Cu acest prilej, ierarhul a adus spre închinare de la Centrul Episcopal din Stockholm, Icoana relicvar a Sfântului Ocrotitor Haralambie al Magneziei.

+75

Leave a Reply

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.