Editura Felicitas a Episcopiei Ortodoxe Române a Europei de Nord vă prezintă broșura „Învățătura despre Taina Sfântului Botez și a Mirungerii”

with Niciun comentariu

Editura Felicitas a Episcopiei Ortodoxe Române a Europei de Nord vă prezintă broșura Învățătura despre Taina Sfântului Botez și a Mirungerii, menită să familiarizeze pe credincioși cu semnificația Sfintelor Taine și pregătirea temeinică pentru acestea. Textul este de folos atât credincioșilor, cât și preoților ca suport catehetic în vederea conștientizării și a pregătirii cât mai profunde pentru lucraarea dumnezeiască mijlocită prin Sfintele Taine.

 

Pentru vizualizare, dați click aici:

Învățătura despre Taina Sfântului Botez și a Mirungerii

Leave a Reply

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.