PROGRAMUL SLUJIRILOR LITURGICE ALE EPISCOPULUI MACARIE DIN 30-31 OCTOMBRIE 2021

with Niciun comentariu

În Sâmbăta pomenirii celor adormiți, 30 octombrie 2021, Preasfințitul Părinte Episcop Macarie va săvârși în Paraclisul Episcopal din Stockholm Sfânta Liturghie cu Slujba Parastasului.

Adresă: Hässlingbyvägen 7, 137 95, Österhaninge.

Duminică, 31 octombrie 2021, Preasfințitul va săvârși Sfânta Liturghie în biserica parohiei românești din Esbjerg, Danemarca (adresa: Jernbanegade 4, 6753 Agerbæk), unde se cinstește Icoana Maicii Domnului „Tămăduitoarea”. Cu acest prilej, Preasfințitul Macarie va boteza pe prunca Ecaterina, cel de-al patrulea copilaș al preotului paroh Claudiu Ceteraș și al soției sale Aurora.

Leave a Reply

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.