Programul slujirii Preasfințitului Părinte Episcop Macarie Drăgoi al Episcopiei Ortodoxe Române a Europei de Nord, în perioada 8-12 noiembrie 2019

with Niciun comentariu

Vineri, 8 noiembrie 2019, de sărbătoarea Sfinților Arhangheli, începând cu ora 10:00, va săvârși Sfânta Liturghie de hram în parohia ortodoxă română „Sfinții Arhangheli” din Borås, Suedia (adresa: S:ta Brigitta Kapell, Götagatan 2, 504 30, Borås).
Seara, începând cu ora 18:00, va săvârși Taina Sfântului Maslu în biserica românească din Göteborg, Suedia. (adresa: Matteus Kapelle Västraberravnings-platsen, Sannaplan 3, Göteborg)

Sâmbătă, 9 noiembrie 2019, de sărbătoarea Sfântului Ierarh Nectarie de la Eghina, începând cu ora 10:00, va săvârși Sfânta Liturghie de hram în parohia ortodoxă română „Sfântul Ierarh Nectarie de la Eghina” din Trollhättan, Suedia. (adresa: Kyrkans gård Skoftebyn, Gjutmästarensgatan 3 Trollhättan)

Duminică, 10 noiembrie 2019, începând cu ora 10:00, va săvârși Sfânta Liturghie de hram în parohia ortodoxă română „Sfântul Mare Mucenic Mina și Sfântul Cuvios Macarie Romanul” din Kristiansand, Norvegia. (adresa: Tinnheiveien 17, 4629 Kristiansand)

Duminică spre luni, 10-11 noiembrie 2019, de sărbătoarea Sfântului Mare Mucenic Mina, începând cu ora 24:00, va săvârși Slujba Privegherii și Sfânta Liturghie în Paraclisul Centrului Episcopal din Stockholm, Suedia. ( adresa: Hässlingbyvägen 7, 137 95, Österhaninge)

Marți, 12 noiembrie 2019, de sărbătoarea Sfinților Martiri și Mărturisitori Năsăudeni, începând cu ora 10:00, va săvârși Sfânta Liturghie de hram în biserica de lemn „Sfinții Martiri și Mărturisitori Năsăudeni” din Sölvesborg, Suedia. (adresa: Bancks Väg 4 294 35 Sölvesborg)

Leave a Reply

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.