PROGRAMUL LITURGIC AL PREASFINȚITULUI PĂRINTE EPISCOP MACARIE DRĂGOI AL EUROPEI DE NORD ÎN SĂPTĂMÂNA MARE ȘI DE SFINTELE PAȘTI

with Niciun comentariu

Duminica Floriilor, 9 aprilie 2017, de la ora 10:00, Preasfințitul Părinte Episcop Macarie va sluji Sfânta Liturghie a Sfântului Ioan Gură de Aur în biserica parohiei românești Sfânta Treime și Sfântul Ioan Botezătorul din Stockholm, Suedia (adresa bisericii: Degerbygränd 24, Rinkeby).

De la ora 15:00, la sediul Institutului Cultural Român (adresa: Skeppsbron 20, Stockholm)  Preasfințitul Părinte Episcop Macarie va participa la vernisajul expoziției de ouă încondeiate și meșteșug pascal.

Lunea Mare, 10 aprilie 2017, ora 18.00 Preasfințitul Părinte Episcop Macarie va săvârși Slujba Deniei în Paraclisul Centrului Episcopal din Stockholm.

Marţea Mare, 11 aprilie 2017ora 17.00 Preasfințitul Părinte Episcop Macarie va săvârși Slujba Deniei în  biserica parohiei românești Sfinții Trei Ierarhi din Uppsala, Suedia (adresa bisericii Ulleråkervägen nr. 40 A, Uppsala).

Miercurea Mare, 12 aprilie 2017, ora 18.00  Preasfințitul Părinte Episcop Macarie va săvârși Slujba Deniei în biserica parohiei românești Sfântul Mare Mucenic Gheorghe din Stockholm, Suedia (adresa bisericii: Vanadisvägen 35, Stockholm).

Joia Mare, 13 aprilie 2017, de la ora 10:00 dimineață, Preasfințitul Părinte Episcop Macarie va sluji Sfânta Liturghie a Sfântului Vasile cel Mare unită cu Vecernia în Paraclisul Centrului Episcopal din Stockholm.

De la ora 20:00, Preasfințitul Părinte Episcop Macarie va săvârși Denia celor 12 Evanghelii în biserica parohiei românești Adormirea Maicii Domnului din Huddinge-Stockholm (adresa bisericii: Flemingsbergs kyrka, Diagnosväen 14-16, Huddinge).

Vinerea Mare, 14 aprilie 2017, de la ora 18:00, Preasfințitul Părinte Episcop Macarie va sluji Denia Prohodului Domnului în biserica parohiei românești din Oslo, Norvegia (adresa bisericii: Holgerslystveien 22, Oslo)

Duminica Paștilor, 16 aprilie 2017, de la ora 00:00, Preasfințitul Părinte Episcop Macarie va săvârși Slujba Învierii şi Sfânta Liturghie a Sfântului Ioan Gură de Aur în biserica parohiei româneşti din Skjervøy, Norvegia.

De la ora 14:00, Preasfințitul Părinte Episcop Macarie va sluji Vecernia Paştilor (a doua Înviere) în biserica parohiei româneşti din Tromsø, Norvegia. (adresa bisericii: Kirkegårdsvegen 1, Tromsø)

Lunea Luminată, 17 aprilie 2017, de la ora 10:00, Preasfințitul Părinte Episcop Macarie va sluji Sfânta Liturghie a Sfântului Ioan Gură de Aur în biserica parohiei ortodoxe româneşti din Copenhaga, Danemarca (adresa bisericii: Kollegievej 2, 2920 Charlottenlund Gentofte)

Marțea Luminată, 18 aprilie 2017, de la ora 10:00, Preasfințitul Părinte Episcop Macarie va sluji Sfânta Liturghie a Sfântului Ioan Gură de Aur în biserica parohiei ortodoxe româneşti din Roskilde, Danemarca (adresa bisericii: Gråbrødre Kirkegård Kapelet Store Gråbrødrestræde 12, 4000 Roskilde Centru).

Leave a Reply

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.