Inocență, blândețe, bucurie şi dragoste în Hristos

with Niciun comentariu
Dau mărturie pentru lucrarea pe care Părintele Sebastian din parohia ortodoxă română din Pui, județul Hunedoara, o desfășoară în cadrul Aşezământului Sfântul Stelian din localitate. Aici primesc îngrijire şi dragoste copii abandonați, abuzați, orfani. Aici am întâlnit copilași care mi-au frânt inima cu dramele prin care au trecut la o vârstă ce ar trebui să rămână a inocenței şi bucuriei. Aici am întâlnit copii atât de însetați de dragoste şi de blândețe!
Rogu-vă, din suflet,  să dam un mic ajutor pentru acest Așezământ în contul afișat mai jos, să facem împreună o faptă a dragostei.
Asociația Zâmbim copiilor noştri,
Banca Transilvania cont RO64BTRLRONCRT0391293401
+Părintele şi Fratele Vostru Episcop Macarie Drăgoi

Leave a Reply

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.