Praznicul Nasterii Domnului in Parohia Ortodoxa Română Adormirea Maicii Domnului din Stockholm, 25 decembrie 2011

with Niciun comentariu

Nasterea Domnului - Aarhus

Duminică, 25 decembrie 2011, de Praznicul Nașterii Domnului, Preasfințitul Episcop Macarie al Europei de Nord a săvârșit Dumnezeiasca Liturghie a Sfântului Vasile cel Mare, împreună cu PC Preot Paroh Gheorghe Borca, în biserica Parohiei Ortodoxe Române „Adormirea Maicii Domnului” din Stockholm, această parohie fiind una dintre cele trei parohii românești din capitala Suediei.

Imagini de la acest eveniment  puteți găsi aici.

Luni, 26 decembrie 2011, Preasfințitul Episcop Macarie al Europei de Nord va săvârși Sfânta Liturghie cu prilejul hramului în Parohia Ortodoxă Română „Sfinții Cuvioși Grigorie Decapolitul și Nicodim de la Tismana” din Copenhaga, Danemarca, iar marți, 27 decembrie 2011, va sluji Sfânta Liturghie în biserica parohiei ortodoxe române din orașul Aarhus, Danemarca.

Leave a Reply

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.