Preasfințitul Părinte Episcop Macarie al Episcopiei Ortodoxe Române a Europei de Nord va săvârși zilnic Sfânta Liturghie pe toată perioada Săptămânii Luminate …

with Niciun comentariu

Preasfințitul Părinte Episcop  Macarie al Episcopiei Ortodoxe Române a Europei de Nord va săvârși zilnic Sfânta Liturghie pe toată perioada Săptămânii Luminate, rugându-se Domnului Iisus Hristos, Biruitorul asupra morții și întunericului, îndeosebi pentru bolnavii greu încercați de COVID-19 și pentru îngrijitorii lor din spitale, instituții sau case particulare. Slujbele vor începe de la ora 8.00, ora Suediei și vor fi transmise în direct pe pagina de Facebook a Episcopiei Europei de Nord.

Leave a Reply

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.