SLUJIRILE LITURGICE ALE PREASFINȚITULUI PĂRINTE EPISCOP MACARIE ÎN ZILELE DE 10-11 IUNIE 2023

with Niciun comentariu

Sâmbătă, 10 iunie 2023

Preasfințitul Părinte Episcop Macarie va săvârși, începând cu ora 09:30, Sfânta Liturghie Arhierească cu pomenirea celor adormiți în Biserica Parohiei românești „Cinstirea Icoanei Maicii Domnului „Oranta (Rugătoarea) a Semnului”, Sfântul Mare Mucenic Mina și Sfântul Cuvios Macarie Romanul, din Kristiansand, Regatul Norvegiei.

Adresa bisericii: Songdalsvegen 342, 4645 Nodeland

Duminică, 11 iunie 2023

Preasfințitul Părinte Episcop Macarie va săvârși, începând cu ora 09:30, Sfânta Liturghie Arhierească în Biserica Paraclis Episcopal din Oslo, Regatul Norvegiei.

Adresa bisericii: Voksen kapell, Jarbakken 7, 0767 Oslo

SLUJIRILE LITURGICE ALE PREASFINȚITULUI PĂRINTE EPISCOP MACARIE ÎN ZILELE DE 10-11 IUNIE 2023

Sâmbătă, 10 iunie 2023

Preasfințitul Părinte Episcop Macarie va săvârși, începând cu ora 09:30, Sfânta Liturghie Arhierească cu pomenirea celor adormiți în Biserica Parohiei românești „Cinstirea Icoanei Maicii Domnului „Oranta (Rugătoarea) a Semnului”, Sfântul Mare Mucenic Mina și Sfântul Cuvios Macarie Romanul, din Kristiansand, Regatul Norvegiei.

Adresa bisericii: Songdalsvegen 342, 4645 Nodeland

Duminică, 11 iunie 2023

Preasfințitul Părinte Episcop Macarie va săvârși, începând cu ora 09:30, Sfânta Liturghie Arhierească în Biserica Paraclis Episcopal din Oslo, Regatul Norvegiei.

Adresa bisericii: Voksen kapell, Jarbakken 7, 0767 Oslo

Leave a Reply

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.