Invitație la hramul bisericii din Spermezeu, satul natal al PS Macarie

with Niciun comentariu

PREASFINȚITUL PĂRINTE EPISCOP MACARIE VA SLUJI DUMINICĂ, 7 AUGUST 2022, ÎN SATUL SĂU NATAL NĂSĂUDEAN SPERMEZEU CU BUCURIE DUHOVNICEASCĂ VĂ INVITĀM SA LUAŢI PARTE LA HRAMUL BISERICII PAROHIALE DIN LOCALITATEA SPERMEZEU. JUD. BISTRITA-NASAUD, CARE VA AVEA LOC DUMINICĂ. 7 AUGUST 2022, ÎNCEPÂND CU ORA 10.00.SFÂNTA LITURGHIE VA FI SĂVÂRŞITA DE CĂTRE PREASFINTITUL PĂRINTE EPISCOP + MACARIE AL EUROPEI DE NORD ÎNCONJURAT DE UN SOBOR DE PREOȚI ȘI DIACONI.ÎNCEPÂND CU ORA 9.30, IERARHUL, CLERUL ŞI POPORUL DREPTMARITOR VOR PLECA IN PROCESIUNE DIN FAŢA CASEI PARINTEȘTI A PREASFINȚITULUI MACARIE SPRE BISERICA SATULUI, PENTRU SLUJIREA LITURGHIEIVĂ AȘTEPTĂM CU MULTĂ DRAGOSTE ÎN MIJLOCUL NOSTRU! PREOTUL PAROH IOAN SIMEON BUTA

Leave a Reply

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.