Pelerini din Scandinavia la Dunărea de Jos

with Niciun comentariu

Pelerini români din Scandinavia, alături de Preasfinţitul Părinte Macarie, Episcopul Ortodox Român al Europei de Nord au vizitat Arhiepiscopia Dunării de Jos. Timp de două zile, aceştia au văzut cele mai reprezentative lăcaşuri de cult din Brăila şi din Galaţi, acolo unde au şi înălţat rugăciuni, informează TRINITAS TV.

Ghid al acestei călătorii duhovniceşti le-a fost chiar ierarhul locului, Înaltpreasfinţitu Părinte Arhiepiscop Casian.

Pelerinii au vizitat, pe lângă lăcaşuri de cult, Tipografia eparhială „Candela cuvântului” şi Asociaţia filantropică creştin-ortodoxă „Sfântul Vasile cel Mare”, precum şi Seminarul Teologic „Sfântul Apostol Andrei” din Galaţi.

www.basilica.ro

Leave a Reply

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.