CINSTIREA ICOANEI MAICII DOMNULUI „EU SUNT CU VOI ȘI NIMENI ÎMPOTRIVA VOASTRĂ” DE LA STOCKHOLM

with Un comentariu


Sâmbătă, 28 martie 2020, cu prilejul Cinstirii Icoanei Maicii Domnului „Eu sunt cu voi și nimeni împotriva voastră” de la Centrul Episcopal din Stockholm, Preasfințitul Părinte Episcop Macarie al Europei de Nord, după privegherea de toată noaptea, va săvârși în Paraclisul Centrului Episcopal din Stockholm, începând cu ora 6.00 dimineața (ora Suediei), Dumnezeiasca Liturghie a Sfântului Ierarh Ioan Gură de Aur cu pomenirea celor adormiți. Slujba se va transmite live pe pagina de facebook a Episcopiei Europei de Nord. 

Please follow and like us:

One Response

  1. Moca
    | Răspunde

    Tatal cel ceresc sa va lumineze, Iisus Hristos Domnul Dumnezeu sa va calauzeasca; Duhul Sfant sa va intareasca Sfanta Cruce sa va dea putere si Maica Domnului sa va acopere,ca sa conduceti turma lui Hristos din Scandinavia; parinte episcop !
    Sa va rugati si pentru noi, cei din tara!

Leave a Reply

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.