Casele românilor din Göteborg, împrospătate cu agheasma Bobotezei de Preasfințitul Părinte Episcop Macarie

with Niciun comentariu
Bucurie mare pentru românii din Göteborg în ajunul Bobotezei. Preasfințitul Părinte Episcop Macarie Drăgoi al Episcopiei Ortodoxe Române a Europei de Nord vizitează în zilele de 4 și 5 ianuarie 2018 familiile românești la casele lor din Göteborg, Suedia, pentru a-i binecuvânta pe credincioși și a le stropi locuințele cu Agheasmă Mare. Străbătând orașul în lung și în lat, Preasfințitul Părinte Macarie caută să ajungă la toți cei care doresc și așteaptă binefăcătoarea împrospătare duhovnicească a caselor și sufletelor lor. Sâmbătă, 6 ianuarie 2018, de Praznicul Botezului Domnului, de la ora 10.00 dimineață, Preasfințitul Părinte Episcop Macarie va săvârși Sfânta Liturghie împreună cu un sobor de preoți și diaconi în biserica românească din Göteborg.

Leave a Reply

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.