Am primit cu adâncă mâhnire în suflet vestea neașteptată a trecerii la cele veșnice a distinsei doamne Elena Grădinar, mama Domnului Ambasador Mihai-Alexandru Grădinar din Copenhaga…

with Niciun comentariuAm primit cu adâncă mâhnire în suflet vestea neașteptată a trecerii la cele veșnice a distinsei doamne Elena Grădinar, mama Domnului Ambasador Mihai-Alexandru Grădinar din Copenhaga. În această zi de adâncă tristețe și jale, doresc să îmi exprim compasiunea față de familia greu încercată și să vă îndemn să purtăm împreună, pe aripile rugăciunii o frântură din durerea familiei domnului ambasador, împreună cu speranța și mângâierea pe care Domnul Vieții și al morții, Iisus Hristos Mântuitorul nostru, o dăruiește necondiționat tuturor acelora care cred în El și Îl mărturisesc: „Eu sunt învierea şi viaţa; cel ce crede în Mine, chiar dacă va muri, va trăi. Şi oricine trăieşte şi crede în Mine nu va muri în veac.” (Ioan 11, 25). Veșnica sa pomenire din neam în neam!

Cu părintești condoleanțe și sentimente de profundă prețuire pentru memoria dumneaei

+ Părintele Episcop Macarie al Episcopiei Europei de Nord

Leave a Reply

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.