Programul slujirii Preasfințitului Părinte Episcop Macarie Drăgoi în perioada 24 august – 2 septembrie 2019

with Niciun comentariu

Vineri, 23 august – Duminică, 25 august 2019, PS Părinte Episcop Macarie se va afla în vizită pastorală la românii de dincolo de Cercul Polar, în Norvegia

Sâmbătă, 24 august 2019, începând cu ora 10:00, va sluji Sfânta Liturghie și Taina Sfântului Botez în parohia ortodoxă română „Sfinții Arhieroschimonahi Leontie de la Rădăuți, Iacob Putneanul și Pahomie de la Gledinul Bistriței” din Skjervøy, Norvegia (adresa: Strandveien 39B, 9180 Skjervøy)

Duminică, 25 august 2019, începând cu ora 11:00, va sluji Sfânta Liturghie în  parohia ortodoxă română „Sfântul Cuvios Sisoe cel Mare și Sfânta Muceniță Lucia din Roma” din Tromsø, Norvegia (adresa: Sykehusvegen 38, Tromsø)

Miercuri, 28 august 2019, începând cu ora 18:00, va sluji slujba Privegherii cu prilejul prăznuirii Tăierii Capului Sfântului Ioan Botezătorul în Paraclisul Centrului Episcopal din Stockholm, Suedia (adresa: Hässlingbyvägen 7, 137 95, Österhaninge)

Joi, 29 august 2019, la prăznuirea Tăierii Capului Sfântului Ioan Botezătorul, începând cu ora 10:00, va sluji Sfânta Liturghie în capela „Sfântul Ioan Botezătorul și Sfântul Ierarh Ioan Maximovici” din Handen – Stockholm (adresa: Falkparken 19, Handen)

Vineri, 30 august – Luni, 2 septembrie 2019, PS Părinte Episcop Macarie se va afla în vizită pastorală la românii din Insulele Feroe

Duminică, 1 septembrie 2019, începând cu ora 10:00, va sluji Sfânta Liturghie de hram în parohia ortodoxă română „Sfinții Cuvioși Simeon Stâlpnicul și Dionisie Exiguul (cel Smerit) din Dobrogea” din Torshavn, Insulele Feroe (adresa: Velbastadvegur, cod postal 100, Torshavn)

Luni, 2 septembrie 2019, începând cu ora 18:00, va sluji Taina Sfântului Maslu în parohia ortodoxă română „Naşterea Maicii Domnului și Sfinţii Cuvioşi Grigorie Decapolitul și Nicodim cel Sfinţit de la Tismana” din Copenhaga, Danemarca (adresa:  Kollegievej 2, 2920 Charlottenlund Gentofte, Copenhaga)

Please follow and like us:

Leave a Reply

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.