Am aflat și eu, ca toți românii din diaspora suedeză, de succesul pe care Eva Jumătate, o fetiță din comunitatea noastră, l-a avut în emisiunea TV „FÖLJ TALANG” …

with Niciun comentariu

Am aflat și eu, ca toți românii din diaspora suedeză, de succesul pe care Eva Jumătate, o fetiță din comunitatea noastră, l-a avut în emisiunea TV „FÖLJ TALANG”. La doar 10 ani, interpretarea sa emoționantă a cucerit inimile audienței și ale juriului. Îi suntem recunoscători Evei și părinților săi Sorin și Raluca pentru că, prin prestația sa, publicul suedez a văzut o Românie frumoasă, nobilă și talentată. I-am felicitat prin viu grai și îi felicit și de această dată în mod public.
Ne rugăm Bunului Dumnezeu să înmulțească darul special al Evei, transformându-l într-un talant care să-i ajute mântuirii printr-o slujire a frumosului, binelui și adevărului.
+Parintele Episcop Macarie Drăgoi al Episcopiei Europei de Nord

Leave a Reply

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.