Al cincilea copil al unei familii deosebite de români

with Niciun comentariu

„Cu mare bucurie am botezat, astăzi, în a treia zi a Rusaliilor, al cincilea copil al unei familii deosebite de români. Crește inima în mine când văd familii numeroase care cultivă identitatea ortodoxă și românească, acestea fiind păstrate ca cele mai de preț comori. Ruga mea este ca acești mici copilași nevinovați să fie păziți de Maica Domnului de primejdiile și relele pe care le vedem, la tot pasul, în lumea noastră.Ține și de noi să facem tot ce putem pentru a le lăsa o lume în care să poată respira duhovnicește, în care copilul are o mamă și un tată și în care căsătoria este între femeie și bărbat. Așa să ne ajute Dumnezeu!”

+Părintele Episcop Macarie Drăgoi

Stockholm, 6 iunie 2017

Leave a Reply

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.