Sunt în vizită la frații noștri români din nord-vestul Norvegiei, iar astăzi, 18 mai 2019, în parohia românească din Molde, am botezat, în numele Preasfintei Treimi, doi copilași, pe Luca-Andrei și pe Ana-Sofia …

with Niciun comentariu

Sunt în vizită la frații noștri români din nord-vestul Norvegiei, iar astăzi, 18 mai 2019, în parohia românească din Molde, am botezat, în numele Preasfintei Treimi, doi copilași, pe Luca-Andrei și pe Ana-Sofia. Alături de părinții, nașii și bunicii lor împreună cu toată comunitatea de români, am adus mulțumire din adâncul inimii Bunului Dumnezeu că ne-a ascultat rugăciunile și a ridicat din boală și din primejdia morții pe prunca Ana-Sofia care, la două săptămâni de la naștere, fiind afectată de un virus puternic, s-a aflat într-o condiție critică timp de trei săptămâni, fiind trimisă de la un spital la altul, până la fericita izbăvire. De patru ori i s-a oprit respirația, iar noi eram atunci în comuniune de rugăciune intensă! De aceea le mulțumim tuturor celor care au fost alături de familia Anei-Sofia, cu rugăciunea și cu fapta, și îi încredințam pe toți că Dumnezeu nu le va trece cu vederea lucrarea lor cea bună. Să nu pregetăm, preaiubiții mei, sa ne rugam pururea unii pentru alții, căci multe minuni face rugăciunea stăruitoare a frățietății si împreună-pătimirii!
+Părintele Episcop Macarie Drăgoi al Episcopiei Europei de Nord

Leave a Reply

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.