PROGRAMUL LITURGIC AL PREASFINȚITULUI PĂRINTE EPISCOP MACARIE DRĂGOI AL EUROPEI DE NORD LA SĂRBĂTOAREA NAȘTERII DOMNULUI 2017

with Niciun comentariu

Sâmbătă, 23 decembrie 2017, ora 10:00, Preasfințitul Părinte Episcop Macarie va sluji Sfânta Liturghie în biserica parohiei românești din Skjervøy, Norvegia. (adresa bisericii: Strandveien 39B, 9180).

De la ora 18:30, Preasfințitul Părinte Episcop Macarie va sluji Taina Sfântului Maslu în biserica parohiei româneşti din Tromsø, Norvegia. (adresa: The university campus, Hansine Hansens veg in Breivik, aproape de spital (Capela Universității. Teorifagbygget. Free parking după 17. 00, în partea de nord a clădirii).

Duminică, 24 decembrie 2017, Preasfințitul Părinte Episcop Macarie va efectua vizite pastorale dincolo de Cercul Polar, în Norvegia.

Luni, Prima zi de Crăciun, 25 decembrie 2017ora 10.00 Preasfințitul Părinte Episcop Macarie va săvârși Sfânta Liturghie în biserica parohiei românești din Oslo, Norvegia (adresa bisericii  Holgerslystveien 22, 0280, Oslo).

Marți, a doua zi de Crăciun, 26 decembrie 2017, ora 10.00  Preasfințitul Părinte Episcop Macarie va săvârși Sfânta Liturghie în biserica parohiei românești din Copenhaga, Danemarca (adresa bisericii: Kollegievej 2, 2920 Charlottenlund Gentofte).

De la ora 18:00, Preasfințitul Părinte Episcop Macarie va sluji Vecernia în biserica parohiei româneşti din Helsingborg, Suedia ( Nedre Eneborgsvägen 7, 252 68 Helsingborg, biserica sârbă). După slujba Vecerniei, cei prezenți vor cânta împreună colindele tradiționale mult îndrăgite.

Miercuri, a treia zi de Crăciun, 27 decembrie 2017, de la ora 10:00, Preasfințitul Părinte Episcop Macarie va sluji Sfânta Liturghie în parohia românească din Lund, Suedia (adresa bisericii: Sandgatan 8, 223 50 Lund, Dominikanerna, 500 m. de gară).

Leave a Reply

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.