SLUJIRILE LITURGICE ALE EPISCOPULUI MACARIE LA PRAZNICUL BUNEI VESTIRI ȘI ÎN SÂMBETELE ȘI DUMINICILE A III-A, A IV-A ȘI A V-A DIN POSTUL MARE

with Niciun comentariu

Vineri, 25 martie 2022, la Praznicul Bunei Vestiri, cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Calinic, Arhiepiscopul Sucevei și Rădăuților, Preasfințitul Părinte Episcop Macarie va săvârși Sfânta Liturghie Arhierească de hram la Mănăstirea Sihăstria Putnei, județul Suceava.

În duminica a III-a din Postul Mare, 27 martie 2022, cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Calinic, Arhiepiscopul Sucevei și Rădăuților, Preasfințitul Părinte Episcop Macarie va săvârși Sfânta Liturghie în parohia „Adormirea Maicii Domnului” din Vicovu de Sus Centru, județul Suceava.

Sâmbătă, 2 aprilie 2022, Preasfințitul Părinte Episcop Macarie va săvârși Sfânta Liturghie Arhierească cu pomenirea celor adormiți în parohia românească „Înălțarea Domnului” din orașul Førde în Regatul Norvegiei.

În duminica a IV-a din Postul Mare, 3 aprilie 2022, Preasfințitul Părinte Episcop Macarie va săvârși Sfânta Liturghie Arhierească în parohia „Cinstirea Icoanei Maicii Domnului „Primitoarea Streinilor” și Sfintele Muceniţe Filofteia de la Argeş, Tatiana de la Craiova şi Suniva de la Selja” din Bergen, Regatul Norvegiei.Adresa bisericii: Brattholmen 35, 5350, Bergen, Norvegia

Sâmbătă, 9 aprilie 2022, Preasfințitul Părinte Episcop Macarie va săvârși Sfânta Liturghie Arhierească cu pomenirea celor adormiți în parohia „Sfinții Mari Mucenici Procopie cu mama – muceniță Teodosia, Epictet preotul și Astion monahul” din orașul Molde, Regatul Norvegiei.Adresa bisericii: Bergmo Ungdomsskole, Bergmovn 19, 6419-Molde.

În duminica a V-a din Postul Mare, 10 aprilie 2022, Preasfințitul Părinte Episcop Macarie va săvârși Sfânta Liturghie Arhierească în parohia „Sfinţii Mucenici Zotic, Atal, Camasie şi Filip de la Niculiţel” din Ålesund, Regatul Norvegiei.Adresa bisericii: Kirkegata 33, 6025-Ålesund.

Leave a Reply

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.