SLUJIRI LITURGICE ALE PREASFINȚITULUI PĂRINTE EPISCOP MACARIE AL EPISCOPIEI EUROPEI DE NORD

with Niciun comentariu


Duminică, 25 iulie 2021, Preasfințitul Părinte Episcop Macarie al Europei de Nord, cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Mitropolit Laurențiu al Ardealului, va săvârși dimineață, la Sibiu, începând cu ora 9.30, Sfânta Liturghie la altarul de vară de lângă bisericuța de lemn din incinta Muzeului Satului ASTRA din Dumbrava Sibiului.

După slujbă, Preasfințitul Macarie va participa la inaugurarea casei străbunicilor săi din satul său natal Spermezeu, jud. Bistrița-Năsăud, donată de către ierarh muzeului sibian.

Duminică, 1 august 2021, Preasfințitul Părinte Episcop Macarie al Europei de Nord, cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Mitropolit Andrei al Clujului, va săvârși dimineață, în satul său natal Spermezeu, jud. Bistrița-Năsăud, începând cu ora 9.30, Sfânta Liturghie de hram, la altarul de vară din incinta bisericii parohiale din localitate.

Leave a Reply

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.