Slujiri arhierești în Arhiepiscopia Râmnicului

with Niciun comentariu

Marți, 16 august 2022, la prăznuirea Sfinților Voievozi Martiri Brâncoveni, Preasfințitul Părinte Episcop Macarie al Episcopiei Europei de Nord împreună cu Înaltpreasfințitul Părinte Arhiepiscop Varsanufie al Râmnicului și cu Preasfințiții Părinți Episcopi Nicodim al Severinului și Paisie Lugojeanul au săvârșit Dumnezeiasca Liturghie de hram în Mănăstirea Hurezi, fiind înconjurați de un numeros sobor de preoți și diaconi și de binecredincioșii pelerini. După slujbă, ierarhii au vizitat Casa memorială „Mitropolit Bartolomeu Anania” din localitatea vâlceană Glăvile, Mănăstirile Mamu și Suiești cu Casa memorială „Patriarh Justinian”.

Leave a Reply

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.