PROGRAMUL SLUJIRILOR PREASFINȚITULUI PĂRINTE EPISCOP MACARIE LA PRAZNICUL NAȘTERII DOMNULUI, 25-27 decembrie 2021

with Niciun comentariu

Sâmbătă, 25 decembrie 2021, la praznicul Nașterii Mântuitorului, Preasfințitul Părinte Episcop Macarie va săvârși începând cu ora 10:00 Sfânta Liturghie în biserica parohiei românești din Oslo, Norvegia. (Adresa bisericii: Voksen kapell, Jarbakken 7, 0767 )

Duminica după Nașterea Domnului, 26 decembrie 2021,  Preasfințitul Părinte Episcop Macarie va săvârși începând cu ora 10:00 Sfânta Liturghie de hram în biserica parohiei românești „Cinstirea Icoanei Maicii Domnului „Luminează întunericul sufletelor noastre” din orașul Trondheim, Norvegia, (Adresa bisericii: Stavne Kapell, Osloveien 155D, 7019).

Luni, 27 decembrie 2021, la prăznuirea Sfântului  Întâiului Mucenic și Arhidiacon Ștefan, Preasfințitul Părinte Episcop Macarie va săvârși începând cu ora 10:00 Sfânta Liturghie de hram în  biserica Misiunii  „Sfinții Mucenici și Arhidiaconi Ștefan și Laurențiu” din orașul universitar Lund, Suedia. (Adresa bisericii: Kastanjegatan 19, 224 56 Lund).

Leave a Reply

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.