Slujiri arhierești în comunitățile parohiale din Hamburg, Oldenburg și Bremen, în nordul Germaniei

with Niciun comentariu

Preasfințitul Părinte Episcop Macarie Drăgoi al Episcopiei Europei de Nord, vineri, 8 decembrie 2023, în Biserica Parohiei românești „Sfântul Ierarh Ansgar și Sfinții Voievozi Martiri Brâncoveni” din orașul german Hamburg a săvârșit Taina Sfântului Maslu de obște și Taina Sfântului Botez pentru o tânără mamă iraniană, convertită de la islam, și pentru cei doi copilași ai săi.

Preasfințitul Părinte Episcop Macarie Drăgoi al Episcopiei Europei de Nord s-a aflat în aceste zile, 8-10 decembrie 2023, cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Mitropolit Serafim, în slujire euharistică și misionară în comunitățile parohiale din Hamburg, Oldenburg și Bremen, în nordul Germaniei.

+23

Leave a Reply

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.