Slujba Canonului cel Mare la Stockholm, Suedia

with Niciun comentariu

Preasfințitul Episcop Macarie al Europei de Nord va săvârși în paraclisul Centrului eparhial din Stockholm, astăzi, joi, 10 martie 2011, începând cu ora 18.00, Slujba Canonului Mare.

În fiecare seară din această primă săptămână a Postului Mare Preasfințitul Episcop Macarie a oficiat Canonul Sfântului Andrei Criteanul în paraclisul Centrului eparhial din Stockholm. La slujbă au participat preoți și credincioși din capitala Suediei.

Ieri, 9 martie 2011, Preasfințitul Episcop Macarie a săvârșit Liturghia Darurilor mai Înainte Sfințite în Paraclisul Sfântul Apostol Andrei și Sfinții Voievozi Români de la Centrul eparhial din Stockholm.

Leave a Reply

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.