Seară de rugăciune în semn de solidarizare cu greu încercata mamă româncă Camelia-Mihaela Smicală din Finlanda – miercuri, 5 februarie 2020, începând cu ora 18.30, în Paraclisul Centrului Episcopal din Stockholm

with Niciun comentariu

Episcopia Ortodoxă Română a Europei de Nord organizează miercuri, 5 februarie 2020, începând cu ora 18.30, în Paraclisul Centrului Episcopal din Stockholm (adresa: Hasslinbyvagen, nr. 7, cod 137 95 Osterhaninge):

Seară de rugăciune în semn de solidarizare cu greu încercata mamă româncă Camelia-Mihaela Smicală din Finlanda, care va fi prezentă la slujbă.

Preasfințitul Părinte Episcop Macarie Drăgoi împreună cu un sobor de preoți și diaconi, alături de credincioși, se vor ruga pentru ea și pentru copiii săi, săvârșind Slujba Acatistului Maicii Domnului „Bucuria tuturor celor necăjiți”. După slujbă, medicul român Camelia-Mihaela Smicală va purta un dialog cu cei prezenți.

Leave a Reply

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.