PS Macarie: „Mă rog din tot sufletul – și vă chem pe toți să ne rugăm împreună – pentru toți pruncii noștri care se nasc în diaspora, ca să crească în bună pace, nevinovăție și credincioșie, în brațele Bisericii, păstrându-și identitatea de credință și de neam!”

with Niciun comentariu

Ieri, 27 august 2019, am săvârșit la Stockholm Taina Sfântului Botez pentru Rafaela, fetița cu nume îngeresc, al treilea copil al acestei frumoase și tinere familii românești din capitala Suediei. Deunăzi, am avut binecuvântatul prilej să botez un copil și în comunitatea românilor de dincolo de Cerul Polar, în Norvegia. Mă rog din tot sufletul – și vă chem pe toți să ne rugăm împreună – pentru toți pruncii noștri care se nasc în diaspora, ca să crească în bună pace, nevinovăție și credincioșie, în brațele Bisericii, păstrându-și identitatea de credință și de neam! 
Al vostru Părinte și Frate împreună fierbinte rugător către Domnul
+Episcopul Macarie al Episcopiei Europei de Nord

Leave a Reply

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.