Proiectul caritabil „Ghetuțele călduroase” desfășurat prin „Centrul pentru tineret Sfântul Ștefan cel Mare al Episcopiei Ortodoxe Române a Europei de Nord” (CTSM) – filiala Copenhaga

with Niciun comentariu

Sâmbătă, 25 ianuarie 2020, voluntarii „Centrului pentru tineret Sfântul Ștefan cel Mare al Episcopiei Ortodoxe Române a Europei de Nord” (CTSM) – filiala Copenhaga, s-au reunit pentru ultima etapă a proiectului caritabil „Ghetuțele călduroase”, demers ce a presupus achiziționarea a circa 150 de perechi noi de încălțăminte, destinate copiilor nevoiași de diferite vârste aflați în grija Părintelui Dan Damaschin din Iași, România.
În zilele următoare, coletele vor ajunge la destinatari, urmând ca membrii CTSM să pregătească următorul proiect social, în perioada Postului Mare.
Grija pentru cei mici și nevoiași a constituit o preocupare principală în Episcopia noastră, în acest sens desfășurându-se mai multe campanii cu caracter permanent. Mai multe detalii aici: https://episcopiascandinavia.se/category/activitati/activitatea-sociala/

Leave a Reply

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.