PROGRAMUL SLUJIRILOR LITURGICE ALE PREASFINȚITULUI PĂRINTE EPISCOP MACARIE ÎN PERIOADA 10-13 FEBRUARIE

with Niciun comentariu

Joi, 10 februarie 2022, de sărbătoarea Sfântului Sfințit Mucenic Haralambie, începând cu ora 9:30, Preasfințitul Părinte Episcop Macarie va săvârși Sfânta Liturghie de hram în Parohia din Kalmar, Regatul Suediei.Adresa bisericii: Kogskapellet, str. Kvarneslättsgatan, în cimitirul din localitatea Nybro, Suedia.

Sâmbătă, 12 februarie 2022, începând cu ora 9:30, Preasfințitul Părinte Episcop Macarie va săvârși Sfânta Liturghie cu Pomenirea celor adormiți în Paraclisul Centrului Episcopal din Stockholm. Adresa: Hasslingbyvagen 7, 137 95, Osterhaninge-Stockholm.

Duminică, 13 februarie 2022, începând cu ora 9:30, Preasfințitul Părinte Episcop Macarie va săvârși Sfânta Liturghie în Parohia din capitala Regatului Norvegiei, Oslo.Adresa bisericii: : Voksen kapell, Jarbakken 7, 0767 Oslo, Norvegia

Leave a Reply

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.