Programul slujirii Preasfințitului Părinte Episcop Macarie – 8 și 9 noiembrie 2021

with Niciun comentariu

Luni, 8 noiembrie 2021, de Sărbătoarea Soborului Sfinților Arhangheli, începând cu ora 10:00, Preasfințitul Părinte Episcop Macarie va sluji Sfânta Liturghie de hram în biserica parohiei românești din Borås, Suedia (Adresa bisericii: S:ta Brigitta Kapell, Götagatan 2, 504 30, Borås, Suedia).

Marți, 9 noiembrie 2021, de sărbătoarea Sfântului Nectarie din Eghina, începând cu ora 10:00, Preasfințitul Părinte Episcop Macarie va sluji Sfânta Liturghie în biserica parohiei românești din Göteborg, Suedia (Adresa bisericii: Matteus Kapelle Västraberravnings-platsen, Sannaplan 3, Göteborg).

Leave a Reply

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.