În duminica dinaintea Înălțării Sfintei Cruci, 13 septembrie 2020, Preasfințitul Părinte Episcop s-a aflat în mijlocul românilor din orașul Växjö

with Niciun comentariu

În duminica dinaintea Înălțării Sfintei Cruci, 13 septembrie 2020, Preasfințitul Părinte Episcop s-a aflat în mijlocul românilor din orașul Växjö, Regatul Suediei. Cu acest prilej, ierarhul a săvârșit Sfânta Liturghie de hram în biserica parohială. Copilașii prezenți au primit din partea Preasfințitului Macarie mai multe daruri precum și suplimentul pentru copii al foii parohiale „Candela de Duminică” cu mai multe desene și creioane de colorat pentru atelierele de lucru de la școala parohială, iar credincioșii au primit  foaia parohială „Candela de Duminică” și iconițe.

Leave a Reply

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.