Programul slujirii Preasfințitul Părinte Episcop Macarie 18-19 ianuarie 2020

with Niciun comentariu

Sâmbătă, 18 ianuarie 2020, PS Macarie va săvârși Sfânta Liturghie, începând cu ora 10:00, în Mănăstirea ortodoxă română „Sfinții Cuvioși Macarie Romanul și Ioan Iacob Hozevitul” din Ikast, Danemarca. (Adresa: Bygaden 7, 7430 Ikast, Danemarca)

Duminică, 19 ianuarie 2020, la prăznuirea Sfinților Cuvioși Macarie cel Mare și Macarie Alexandrinul, PS Macarie va săvârși Sfânta Liturghie de hram, începând cu ora 10:00, în parohia ortodoxă română „Sfântul Ierarh Nifon al Constanțianei și Sfinții Cuvioși Macarie cel Mare și Macarie Alexandrinul” din Vejle-Kolding, Danemarca. (Adresa bisericii: Langelinie 78 Vejle 7100 Østre Kirkegård, Vejle, Danemarca)

Leave a Reply

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.