Liturghie Arhierească la Tromsø, dincolo de Cercul Polar

with Niciun comentariu

Preasfințitul Părinte Episcop Macarie Drăgoi al Episcopiei Europei de Nord a săvârșit astăzi, 17 decembrie 2022, Dumnezeiasca Liturghie Arhierească și l-a botezat pe pruncul Nichita-Mihail la Tromsø, dincolo de Cercul Polar, în Norvegia.

După Dumnezeiasca Liturghie și Taina Botezului pruncului Nichita-Mihail, la Tromsø, în Norvegia, dincolo de Cercul Polar. Suntem împreună, la orele amiezii, în aceste îndepărtate ținuturi arctice, unde ziua e ca noaptea, iar noaptea e luminată boreal întru așteptarea Nașterii Domnului. Cu inimile gătite întru bucuria întrupării Mântuitorului Hristos, vă îmbrățișăm cu drag,

+Părintele Episcop Macarie cu mica obște de la Tromsø, 17 decembrie 2022

Leave a Reply

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.