PROGRAMUL LITURGIC AL PREASFINȚITULUI PĂRINTE EPISCOP MACARIE ÎN PERIOADA 23-30 IUNIE 2019

with Niciun comentariu

PROGRAMUL LITURGIC AL PREASFINȚITULUI PĂRINTE EPISCOP MACARIE ÎN PERIOADA 23-30 IUNIE 2019

În Duminica Tuturor Sfinților, 23 iunie 2019, Preasfințitul Părinte Episcop Macarie va săvârși Sfânta Liturghie de hram în Mănăstirea Tarcău, județul Neamț.
După amiază va participa la procesiunea cu Moaștele Sfântului Gheorghe Pelerinul din Piatra-Neamț.

Luni, 24 iunie 2019, la Praznicul Nașterii Sfântului Ioan Botezătorul și a aducerii Moaștelor Sfântului Mare Mucenic Ioan cel Nou de la Suceava, Preasfințitul Părinte Episcop Macarie va sluji, în sobor de arhierei, Sfânta Liturghie de hram la Mănăstirea Sfântul Ioan cel Nou din Suceava.

Vineri, 28 iunie 2019, în ajun de sărbătoarea Sfinților Apostoli Petru și Pavel, Preasfințitul Părinte Episcop Macarie va săvârși, începând cu ora 18:00, Vecernia Mare cu Litie în Paraclisul Centrului Episcopal din Stockholm (adresa: Hässlingbyvägen 7, 137 95 Österhaninge-Stockholm).

Sâmbătă, 29 iunie 2019, de sărbătoarea Sfinților Apostoli Petru și Pavel, Preasfințitul Părinte Episcop Macarie va săvârși Sfânta Liturghie în biserica parohiei românești din Copenhaga, Danemarca (adresa: Kollegievej 2, 2920 Charlottenlund Gentofte, Copenhaga).

În Duminica Sfinților Români, 30 iunie 2019, Preasfințitul Părinte Episcop Macarie va săvârși Sfânta Liturghie de hram în biserica din Tølløse a parohiei românești din Roskilde, Danemarca (adresa: Jernbanevej 57, 4340 Tølløse, Danemarca).

Leave a Reply

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.