Programul liturgic al Preasfințitului Părinte Episcop Macarie în perioada 13-14 septembrie 2019

with Niciun comentariu

Vă așteptăm cu bucurie duhovnicească să luați parte la slujbele săvârșite de Preasfințitul Părinte Episcop Macarie înconjurat de un sobor de preoți și diaconi în aceste zile în sudul Suediei. 

Vineri, 13 septembrie 2019, începând cu ora 18:00 va săvârși Taina Sfântului Maslu în biserica românească ocrotită de Sfinții Martiri și Mărturisitori Năsăudeni din Sölvesborg, Suedia (adresa: Bancks Väg 4, 294 35 Sölvesborg, Suedia)

Sâmbătă, 14 septembrie 2019, începând cu ora 9:00 va săvârși Sfânta Liturghie de hram în parohia ortodoxă română „Înălțarea Sfintei Cruci” din Växjö, Suedia (adresa: Kapela Tegner, Norajarnvagen, Växjö, Suedia)

Leave a Reply

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.